Arduino Wifi Shield 101 Özellikleri
   

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

ARDUINO WIFI SHIELD 101

Atmel ile birlikte geliştirilmiş olan Arduino WiFi Shield 101 , Arduino veya Genuino kartların kolay ve hızlı bir şekilde kablosuz internete bağlanması için hazırlanmış olan kripto-kimlik doğrulama özellikli bir karttır. Kartı kablosuz bir ağa bağlamak SSID ve şifre dışında herhangi bir ayarlama gerektirmez.

Arduino WiFi Shield 101, Arduino veya Genuino kartınızı birkaç adımda internete bağlayabilmenizi sağlayan bir easy-to-use library (kullanımı kolay bir kütüphane) içerir. Arduino 'nun tüm kartları ve platformları gibi Arduino WiFi Shield 101 de açık kaynaklıdır.

Arduino WiFi Shield 101 Arduino WiFi Shield 101
Arduino WiFi Shield 101 ön yüz Arduino WiFi Shield 101 arka yüz

Arduino WiFi Shield 101 hem 3.3 V hem de 5 V ile çalışabilir. Çalışma gerilimi Arduino WiFi Shield 101 kartının bağlandığı ana Arduino / Genuino kartından sağlanır. IEEE 802.11 b/g/n üzerinden 72 Mbps hıza kadar bağlantı sağlar. WEP ve WPA2 şifreleme tipleri kullanılabilir. TLS 1.1 (SHA256) destekler. Arduino ve Genuino kartlarına SPI portu üzerinden bağlanır. Dahili ATMEL kripto-kimlik doğrulama özelliğine sahiptir.

Arduino WiFi Shield 101 kart şematiği (PDF)
Arduino WiFi Shield 101 Eagle çizim dosyaları (ZIP)

Arduino / Genuino Uno ile Kullanım

Arduino WiFi Shield 101 oldukça kompleks bir kütüphane barındırdığından, Arduino / Genuino Uno ile kullanıldığında kullanılabilir hafızanın %60 tan fazlasını doldurur ve programlara çok az yer bırakır. Bu nedenle basit kullanımlar için Arduino / Genuino Uno kartlar uygun olsa da daha karmaşık projeler için Arduino WiFi Shield 101 kartının Arduino / Genuino Zero, 101 veya Mega 2560 ile kullanılması önerilmektedir.

Devre Üzerindeki İndikatörler

ON (yeşil) : Kartın güç bağlantısının düzgün bir şekilde yapıldığını gösterir.

WIFI (yeşil) : Kartın bir ağa bağlandığını gösterir.

ERROR (kırmızı) : Bir bağlantı hatası olduğunda yanar.

NETWORK (sarı) : Veri gönderildiğini ya da alındığını gösterir.

* Bu makale Robotiksistem tarafından hazırlanmıştır. Robotiksistem.com kaynak gösterilmek kaydıyla kullanılabilir.
robotik