Otomasyon Projeleri, Otomasyon Sistemleri
   

Bilgiler

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

OTOMASYON PROJELERİ

Otomasyon projeleri bir amaca uygun hazırlanan elektronik devrelere ve mekanik düzeneğe yazılan özgün bir programla hayat verilerek oluşturulan işlevsel otonom sistemlerdir.

Otomasyon projesi siparişleri alınmamaktadır.
Bant Sistemi Otomasyonları İle Siyah - Beyaz Parça Ayırma

Hareketli bir bant sistemi üzerindeki siyah ve beyaz parçaların sayılması ve renklerine göre ayrılması sayılması amacıyla hazırlanan bant sistemi otomasyon projeleridir. Aşağıda bu amaçla hazırlanmış bir bant sistemi projesi örneğinin videosu yer almaktadır.

Siyah - Beyaz Parça Ayıran
Bant Sistemi Videosu
Günebakan Güneşe Yönelen Otomasyon Projesi
Güneşe Yönelen Otomasyon Projesi Güneş Pili Otomasyon Projesi

* Projenin amacı; güneş ışınlarından en yüksek verimin alınabileceği pozisyonun belirlenmesi ve güneş pillerinin bu pozisyona doğru hareketinin sağlanmasıdır. Böylece güneş pillerinden sağlanan enerji maksimum olacaktır.
Günebakan Güneşe Yönelen
Otomasyon Projesi
Basit Otopark Projesi
Otopark Sayıcı Projesi

* Projenin amacı; dışarıdan gelen araçların otoparktaki müsait park yeri sayısını görmeleridir. Otoparka giren ve otoparktan çıkan araçlar sensörler ile algılanır ve her araç giriş çıkışında otoparktaki araç sayısı 7 segment displayde gösterilir. Otopark tamamen dolduğunda otoparkın dolu olduğunu belirten kırmızı led yanar.

 

Basit Otopark Projesi
Güneş Pilli ve Otomatik Kapılı Otopark Projesi
Güneş Pilli Kapılı Otopark Sayıcı

* Bu projede basit otopark projesine güneş pili ve çıkış kapısı eklenmiştir. Otoparka giren ve çıkan araçlar sensörler ile algılanır ve otoparkta bulunan araç sayısı displayde gösterilir. Otopark çıkışına araç geldiğinde otomatik kapı açılır.

 

Güneş Pilli ve Otomatik Kapılı
Otopark Projesi
Gelişmiş Otopark Projesi
Otopark Projesi

* Gelişmiş otopark projesi 9 araç kapasiteli bir otopark olarak hazırlanmıştır. Otoparkın giriş kapısında bulunan sensörler ile otoparka giren ve otoparktan çıkan araçlar sayılır.

* LCD ekranda toplam yer sayısı ve boş yer sayısı belirtilirken, 7 segment displayde de içerideki araç sayısı gösterilir.

* Araç çıkışılarında otomatik kapı açılıp kapanır.

* Ayrıca her bir park yeri için, yerin boş veya dolu olduğu sensörler ile algılanarak yeşil ve kırmızı ledler ile belirtilir.

 

Gelişmiş Otopark Projesi
robotik