Robotik Hakkında Bilgiler, Elektronik, Programcılık, Mekanik Bilgileri
   

Bilgiler

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

ROBOTLAR HAKKINDA

Spirit Nasa's Mars Explorer RobotMobil Robotlar
Mobil robotlar ve özellikleri, su altı mobil robotları, insansız otonom hava araçları ve uzay araştırmalarında kullanılan mobil robotlar, Sojourner, Spirit ve Opportunity, Phoenix...Mobil robotlar hakkında bilgi için tıklayınız.

Robot Tasarım Bilgileri
Robotun amacını belirlemek, robota uygun sensörleri belirlemek, algoritma düzenlemek, robotun mekanik ve elektronik tasarımı, robotun programının yazılması, parçaları birleştirmek ve robotu denemek... Robot tasarımı ile ilgili detaylı bilgi için robot tasarımı sayfasını ziyaret ediniz.

Çizgi İzleyen robot projesiÇizgi İzleyen Robot Nedir?
Çizgi izleyen robot nedir? Çizgi izleyen robotlar nerelerde nasıl kullanılabilir? Bir çizgi izleyen robot nasıl çalışır?

Çizgi İzleyen Robot Tasarımı ve Yapımı
Çizgi izleyen robot için baştan sona tasarım ve yapım klavuzu. Çizgi izleyen robotlarda hangi sensörler kullanılır? En uygun gövde tasarımı hangisidir? Çizgi izleyen robot algoritması ve akış diyagramı, çizgi izleyen robot için devre çizimleri... Çizgi izleyen robot tasarımı ve yapımı hakkında bilgiler için tıklayınız.

Sumo Robot Nedir?
Sumo robot otonom hareket edebilme, rakibini ve dohyo çevresindeki beyaz çizgiyi algılayabilme ve rakibi dohyo dışına atma özelliklerine sahip olmalıdır. Sumo robot kategorileri...

ELEKTRONİK HAKKINDA

Sensörler Hakkında Bilgiler

Sensörler Sensör nedir? Dokunma sensörleri, basınç sensörleri, eğim sensörleri, ışığa duyarlı sensörler, yansımalı sensörler, encoderler, engel ve mesafe algılama sensörleri, PIR sensörler, mikrofonlar....Sensörler hakkında bilgiler için tıklayınız.Temel Elektronik Bilgileri

Dirençler, diyotlar, kondansatörler, transistörler, mosfetler gibi devre elemanlarının hangisi neden, nerede, nasıl kullanılır? Özellikleri ve çeşitleri nelerdir?

Mikrodenetleyiciler

Mikrodenetleyici nedir? Özellikleri nelerdir? Robotikte sık kullanılan mikrodenetleyiciler nelerdir? PIC mikrodenetleyicilerin özellikleri ve en sık kullanılan modelleri nelerdir?

Piller ve Özellikleri

Robotikte sık kullanılan pil çeşitleri ve özellikleri nelerdir? Pillerin karakteristik özellikleri ve kullanım bilgileri...

Baskı Devre Kartları

Baskı devre kartları ve özellikleri, baskı devre kullanımının avantajları, baskı devre hazırlama yöntemleri...

MOTORLAR HAKKINDA

Motor Çeşitleri ve Motorlar ile İlgili Terimler
Tork, devir, rpm, redüktör nedir? Motor çeşitleri ve özellikleri nedir? Hangi tip motor nerede kullanılmalıdır?

DC Motorların Özellikleri ve Kontrolü
DC motorların karakteristik özellikleri nelerdir? DC motor kontrolü için kullanılan yöntemler...

Step Motorların Özellikleri ve Kontrolü
Step motorların avantaj ve dezavantajları nelerdir? Sabit mıknatıslı, değişken relüktanslı ve hibrit step motorların özellikleri, unipolar ve bipolar step motorlar, step motor kontrol yöntemleri...

Servo Motorlar
Servo motorların karakteristik özellikleri, servo motor çeşitleri ve servo motor kontrolü hakkında bilgiler

PROGRAMLAMA HAKKINDA

Programlama Dilleri ve Özellkleri

Programlama dillerinin sınıflandırılması. Alt seviye, orta seviye ve üst seviye programlama dilleri. Assembly, C, C++, Visual Basic ve Pic Basic Pro gibi programlama dillerinin özellikleri.

robotik